Swahili

Vipofu sita na tembo.

Kulikuwa na vipofu sita waliokuwa wamesimama karibu na pembeni ya barabara kila siku , liokuwa akiomba apewe msaada kutoka kwa watu wanaopita. Mara nyingi walikuwa kusikia tembo, lakini hawakuwahi kuona mmoja ; kwa vile wao walikuwa vipofu .

Tell Us A Story !

Files must be less than 8 MB.
Allowed file types: mp3 wav wma.
Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
Description of story
Type your name here
Type Your Email Here
Upload a replacement picture for your story
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: png gif jpg jpeg.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Vertical Tabs

Subscribe to RSS - Swahili